South Milwaukee JV Invite
South Milwaukee JV Invite
October 21, 2021
Results By Wisconsin Runner Timing Systems www.wisconsinrunner.com
Table of Contents
Finish List - Girls - Girls Fast Race
Team Summary - Girls - Girls Fast Race
Top
Overall Finish List - Girls
Girls Fast Race
O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 1262 Ella Lundie Muskego 21:47.1 4:21/K 12
2 2 2320 Mahika Shetty Brookfield Central 21:49.4 4:22/K 11
3 (< 5) 1417 Evelyn Murray Waterford 21:55.3 4:23/K 9
4 3 1277 Lauren Vorwald Muskego 22:00.3 4:24/K 11
5 4 1278 Nicole Wagner Muskego 22:00.4 4:24/K 11
6 5 1260 Riley Krupa Muskego 22:05.9 4:25/K 9
7 6 1273 Brielle Rademaker Muskego 22:12.8 4:27/K 10
8 7 1271 Alana Perry Muskego 22:15.1 4:27/K 12
9 (< 5) 1463 Ava Mauhar Waukesha West 22:26.0 4:29/K 10
10 8 1266 Bella Mittelstaedt Muskego 22:28.7 4:30/K 9
11 9 2287 Alyssa Tang Brookfield Central 22:38.0 4:32/K 11
12 (> 7) 1255 Kaitlyn Helm Muskego 22:42.9 4:33/K 10
13 10 2253 Naomi Morioka Brookfield Central 22:44.1 4:33/K 10
14 (> 7) 1280 Isabella Zuehlke Muskego 22:51.6 4:34/K 11
15 (> 7) 1268 Emily Okerlund Muskego 23:04.2 4:37/K 11
16 (> 7) 1245 Ava Boldt Muskego 23:04.4 4:37/K 10
17 (> 7) 1257 Gwen Kelpin Muskego 23:07.1 4:37/K 12
18 (> 7) 1256 Cassidy Hemauer Muskego 23:11.3 4:38/K 9
19 11 1315 Macy McCormick New Berlin Eisenhower 23:13.4 4:39/K 10
20 (< 5) 1443 Amelia Damien Waukesha South 23:14.2 4:39/K 9
21 (> 7) 1269 Leah Olson Muskego 23:16.2 4:39/K 10
22 12 2366 Megan Ruffing Franklin 23:21.6 4:40/K 11
23 13 1341 Ayla Schuster Oak Creek 23:23.9 4:41/K 10
24 (> 7) 1242 Adriana Beeck Muskego 23:25.3 4:41/K 9
25 14 1321 Alina Siodlarz New Berlin Eisenhower 23:25.3 4:41/K 9
26 15 1342 Kennedi Seel Oak Creek 23:25.5 4:41/K 10
27 (> 7) 1244 Maggie Blenker Muskego 23:34.0 4:43/K 11
28 16 2264 Grace Nova Brookfield Central 23:35.0 4:43/K 9
29 17 1135 Macy Caldwell Kenosha Indian Trail Academy 23:36.7 4:43/K 9
30 (> 7) 1275 Carlie Tesch Muskego 23:39.4 4:44/K 12
31 18 1145 Madison Turner Kenosha Indian Trail Academy 23:48.6 4:46/K 10
32 (< 5) 1442 Katherine Braun Waukesha South 23:49.8 4:46/K 10
33 19 1144 Madison Tongco Kenosha Indian Trail Academy 23:49.9 4:46/K 10
34 20 1538 Kyra Skonieczny West Allis Hale 23:59.5 4:48/K 12
35 21 2255 Brekka Mortensen Brookfield Central 23:59.6 4:48/K 9
36 22 1492 Lilly Murat Wauwatosa West 24:01.6 4:48/K 9
37 23 1398 Sophia Gamino-Lopez St. Augustine Prep 24:10.5 4:50/K 9
38 24 1339 Shravani Kulkarni Oak Creek 24:16.2 4:51/K 11
39 25 1537 Brianna Sandoval West Allis Hale 24:17.7 4:52/K 10
40 26 1361 Emilia Altamirano Racine Case 24:19.7 4:52/K 12
41 (> 7) 1274 Katelynn Schneider Muskego 24:20.6 4:52/K 11
42 27 1487 Lilly Jahr Wauwatosa West 24:20.9 4:52/K 10
43 (> 7) 1247 Madison Cianciolo Muskego 24:25.8 4:53/K 10
44 28 1401 Marbella Mendez St. Augustine Prep 24:28.3 4:54/K 10
45 29 1369 Kristina Miletic Racine Case 24:28.5 4:54/K 12
46 (> 7) 1265 Rouya Mirzaei Muskego 24:29.5 4:54/K 10
47 30 2270 Sarah Rubenstein Brookfield Central 24:48.3 4:58/K 12
48 31 2329 Avni Verma Brookfield Central 24:50.8 4:58/K 9
49 (> 7) 1264 Anna Megna Muskego 24:51.4 4:58/K 11
50 (< 5) 1444 Brenda Plata Ascencio Waukesha South 24:55.3 4:59/K 9
51 (< 5) 1584 Ella Scherrer Whitnall 24:59.0 5:00/K 9
52 32 2355 Lily Julka Franklin 24:59.6 5:00/K 11
53 33 1362 Sol Aquino Racine Case 25:00.4 5:00/K 10
54 (> 7) 1270 Ava Pallan Muskego 25:00.9 5:00/K 11
55 34 1320 Imani Schenk New Berlin Eisenhower 25:01.6 5:00/K 10
56 (> 7) 1272 Breana Pfahler Muskego 25:01.8 5:00/K 11
57 35 1559 Kialis Anderson Westosha Central 25:04.6 5:01/K 12
58 36 2356 Hayden Just Franklin 25:08.9 5:02/K 9
59 (> 7) 1263 Makayla Mecham Muskego 25:10.6 5:02/K 9
60 (> 7) 1246 Emily Brindowski Muskego 25:11.1 5:02/K 10
61 (> 7) 1251 Madison Gartmann Muskego 25:15.0 5:03/K 9
62 37 1343 Tram Tran Oak Creek 25:15.2 5:03/K 9
63 (> 7) 2343 Lilly Wilinski Brookfield Central 25:16.9 5:03/K 9
64 38 1564 Maureen Rosenick Westosha Central 25:16.9 5:03/K 9
65 39 1140 Valentine Roman-ZacharKenosha Indian Trail Academy 25:17.3 5:03/K 10
66 (< 5) 1441 Ayla Akre Waukesha South 25:21.1 5:04/K 12
67 40 1310 Sophia Grosman New Berlin Eisenhower 25:26.6 5:05/K 9
68 41 1134 Riley Boehm Kenosha Indian Trail Academy 25:30.6 5:06/K 9
69 42 1568 Kate Zeller Westosha Central 25:34.3 5:07/K 10
70 43 1337 Cecilia Albe Oak Creek 25:38.0 5:08/K 11
71 44 1338 Isabella Hyland Oak Creek 25:41.8 5:08/K 12
72 (> 7) 1279 Hannah Walden Muskego 25:55.5 5:11/K 11
73 (> 7) 1248 Karley Dahlman Muskego 25:55.9 5:11/K 11
74 45 1479 Sydney Badciong Wauwatosa West 25:56.6 5:11/K 11
75 46 2357 Allison Kampstra Franklin 26:06.4 5:13/K 11
76 47 1307 Payton Ahles New Berlin Eisenhower 26:06.8 5:13/K 10
77 (> 7) 1261 Maya Liebel Muskego 26:09.2 5:14/K 12
78 (> 7) 2224 Annie Barker Brookfield Central 26:14.5 5:15/K 12
79 (< 5) 1459 Abbie Kasseckert Waukesha West 26:20.5 5:16/K 9
80 48 1394 Sarah Atterbury St. Augustine Prep 26:24.9 5:17/K 9
81 49 1561 Becca Ceisel Westosha Central 26:26.6 5:17/K 11
82 50 1532 Gabby Bott West Allis Hale 26:28.1 5:18/K 10
83 (< 5) 1523 Destiny Alcocer West Allis Central 26:28.5 5:18/K 12
84 51 2347 Kailey Brandenburg Franklin 26:28.7 5:18/K 12
85 52 1138 Amanda June Kenosha Indian Trail Academy 26:32.6 5:19/K 12
86 53 1498 Kelly Weber Wauwatosa West 26:35.7 5:19/K 10
87 (< 5) 1432 Rhylea Kindred Waukesha North 26:36.6 5:19/K 11
88 (< 5) 1416 Cailyn Kysely Waterford 26:37.4 5:19/K 9
89 (< 5) 1582 Maryam Nazer Whitnall 26:40.6 5:20/K 9
90 54 1484 Charlotte Francis Wauwatosa West 26:45.6 5:21/K 9
91 (< 5) 1414 josalyn Hallman Waterford 26:47.5 5:22/K 10
92 (< 5) 1429 Hailey Awadallah Waukesha North 26:50.5 5:22/K 9
93 (< 5) 1433 Paola Orozco Waukesha North 26:53.0 5:23/K 10
94 (< 5) 1380 Madeline Spotts Racine Park 27:01.1 5:24/K 12
95 55 1403 Estefany Vasquez St. Augustine Prep 27:01.2 5:24/K 10
96 56 2369 Sabrina Woo Franklin 27:07.3 5:25/K 9
97 (> 7) 1243 Audrey Biskobing Muskego 27:12.8 5:27/K 12
98 57 1363 Izzy Barbee Racine Case 27:14.0 5:27/K 10
99 (> 7) 2309 Alyshba Sarwani Brookfield Central 27:14.2 5:27/K 11
100 (< 5) 1388 June Lesinski South Milwaukee 27:15.3 5:27/K 9
O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
101 (< 5) 1379 Whitney Robbins Racine Park 27:28.5 5:30/K 11
102 58 1367 Molly Maller Racine Case 27:29.4 5:30/K 9
103 (< 5) 1585 Jillian Steinmeyer Whitnall 27:34.4 5:31/K 9
104 (> 7) 2336 Malena Weber Brookfield Central 27:40.2 5:32/K 12
105 59 1368 Olyvia Metoyer Racine Case 27:47.2 5:33/K 12
106 60 1488 Andrea Justin Wauwatosa West 27:49.6 5:34/K 12
107 (< 5) 1430 Ellie Corey Waukesha North 27:50.6 5:34/K 12
108 61 1562 Rachel Erich Westosha Central 27:51.6 5:34/K 9
109 62 2368 Marissa Veley Franklin 28:12.0 5:38/K 9
110 63 1496 Sophia Sherry Wauwatosa West 28:17.6 5:40/K 9
111 (> 7) 2323 Abbey Turner Brookfield Central 28:33.8 5:43/K 11
112 (> 7) 2344 Alex Willis Brookfield Central 28:34.0 5:43/K 9
113 (< 5) 1385 Shelby Erickson-StiemkSouth Milwaukee 28:39.8 5:44/K 11
114 64 1364 Ava Conforti Racine Case 28:43.8 5:45/K 10
115 (< 5) 1118 Ceara Draeger Kenosha Bradford 28:44.8 5:45/K 10
116 (< 5) 1387 Addison Huolihan South Milwaukee 28:45.3 5:45/K 9
117 (> 7) 1366 Marlen Helfenstein Racine Case 28:45.9 5:45/K 12
118 65 1540 Kayla Zimmermann West Allis Hale 28:52.2 5:46/K 12
119 (< 5) 1119 Azuri Lawson Kenosha Bradford 28:54.3 5:47/K 11
120 (> 7) 1490 Frankie Malloy Wauwatosa West 28:55.3 5:47/K 10
121 66 1340 Marissa Schleicher Oak Creek 28:55.7 5:47/K 9
122 (> 7) 1495 Claudia Rahn Wauwatosa West 29:02.4 5:48/K 9
123 67 1565 Anna Topercer Westosha Central 29:04.2 5:49/K 10
124 68 1533 Jenna Cotts West Allis Hale 29:06.7 5:49/K 11
125 (> 7) 2359 Sophia Koetting Franklin 29:18.2 5:52/K 12
126 (< 5) 1117 Madeline Brown Kenosha Bradford 29:19.1 5:52/K 11
127 (< 5) 1525 Jessica Sheets West Allis Central 29:21.1 5:52/K 10
128 (> 7) 1250 Alayna Gallenberg Muskego 29:41.3 5:56/K 9
129 (> 7) 2229 Simi Dhalwal Brookfield Central 29:56.0 5:59/K 11
130 69 1400 Carmella Medina St. Augustine Prep 30:02.5 6:01/K 9
131 (> 7) 2220 Rawan Ahmed Brookfield Central 30:04.7 6:01/K 9
132 (< 5) 1120 Aurora Quevedo Kenosha Bradford 30:09.8 6:02/K 10
133 70 1397 Tatiana Espino St. Augustine Prep 30:14.5 6:03/K 9
134 71 1399 Sierra Mccarthy St. Augustine Prep 30:20.2 6:04/K 12
135 72 1560 Emma Brewer Westosha Central 31:00.5 6:12/K 12
136 73 1535 Emma Molloy West Allis Hale 31:14.7 6:15/K 12
137 (> 7) 1370 Nevaeh Serrano Racine Case 31:30.0 6:18/K 9
138 (> 7) 2371 Ava Yank Franklin 31:30.3 6:18/K 10
139 (> 7) 2346 Avleen Benipal Franklin 31:32.5 6:19/K 9
140 (> 7) 1396 Jasmin Brown St. Augustine Prep 32:07.3 6:25/K 10
141 (> 7) 1395 Arianna Brown St. Augustine Prep 32:12.3 6:26/K 10
142 74 1137 Cassandra Dang Kenosha Indian Trail Academy 32:17.6 6:28/K 11
143 75 1536 Saydes Rattan West Allis Hale 34:06.2 6:49/K 11
144 (> 7) 2223 Sophia Ammar Brookfield Central 34:54.3 6:59/K 9
145 (> 7) 2265 Aaleeyah Padela Brookfield Central 38:16.4 7:39/K 10
Top
Team Summary Report - Girls
Girls Fast Race
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Muskego 19 1 3 4 5 6 7 8
Top 5 Times: 1:50:06.5
2 Brookfield Central 58 2 9 10 16 21 30 31
Top 5 Times: 1:54:46.2
3 Oak Creek 132 13 15 24 37 43 44 66
Top 5 Times: 2:01:59.0
4 Kenosha Indian Trail Academy 134 17 18 19 39 41 52 74
Top 5 Times: 2:02:03.3
5 New Berlin Eisenhower 146 11 14 34 40 47
Top 5 Times: 2:03:13.8
6 Franklin 177 12 32 36 46 51 56 62
Top 5 Times: 2:06:05.3
7 Wauwatosa West 201 22 27 45 53 54 60 63
Top 5 Times: 2:07:40.5
8 Racine Case 203 26 29 33 57 58 59 64
Top 5 Times: 2:08:32.2
9 St. Augustine Prep 223 23 28 48 55 69 70 71
Top 5 Times: 2:12:07.5
10 Westosha Central 225 35 38 42 49 61 67 72
Top 5 Times: 2:10:14.2
11 West Allis Hale 228 20 25 50 65 68 73 75
Top 5 Times: 2:12:44.4
Inc. Kenosha Bradford 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Racine Park 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. South Milwaukee 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Waterford 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Waukesha North 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Waukesha South 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Waukesha West 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. West Allis Central 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Whitnall 3 finishers
Top 5 Times: